Втрачені готелі Одеси

Втрачені готелі Одеси

Відразу після заснування нашого чудового міста-героя Одеси, виникла необхідність в розміщенні прибувають з різних причин військових і цивільних осіб. Слід зазначити, що до відкриття в Одесі перших готелів, в сучасному розумінні цього слова, гості міста орендували будинки, або квартири в дохідних будинках. Менш заможні - бронювали номери в Гостиному дворі, або орендували кімнати при трактирах. З того моменту пройшло дуже багато часу, все змінилося і, в якомусь сенсі, забулося, з'явилося дуже багато нових готелів в стінах старих «перших» готелів міста і часом, навіть самі не усвідомлюючи цього, ми опиняємося в будівлі, де колись то був перший готель. Історія свідчить ...

 

Готель «Дю Норд»

Приблизно, до 1825 року в центрі Одеси відкрили кілька готелів. Одна з перших готелів в Одесі перебувала на нинішній вулиці Пушкінській, 13, де в наші дні встановлено пам'ятник Олександру Сергійовичу. За цією адресою знаменитий поет зупинявся в готелі "Дю Норд", яку містив Шарль Сікард, французький емігрант з Марселя. Успішний комерсант, купецький будинок якого оперував сотнями тисяч рублів торгових оборотів, один з найбагатших купців свого часу, був одним з першовідкривачів готельного бізнесу в самому серці Одеси.

Зараз в будівлі готелю відкритий музей імені Олександра Сергійовича Пушкіна.

 

Готель «Петербурзький»

        

Одним з кращих готелів в Одесі був готель "Петербурзька", відкрита в 1832 в лівому напівциркульним будівлі на Приморському бульварі. У готелі було 60 комфортних номерів, вартістю від 1 р. 50 коп. до 25 руб. на добу. Готель проіснувала 100 років і побачила багатьох знаменитих гостей: тут зупинявся літератор Віссаріон Бєлінський, композитор Ференц Ліст, Марк Твен і інші відомі особистості.

 

Готель «Європейський»

 

На розі Пушкінської і Дерибасівській можна побачити красиве триповерхова будівля, споруди 1835 Будівля відомо як "будинок Григорія Маразлі". Пізніше тут розміщувався готель "Європейська". У джерелах 1880-х рр. це "першокласний готель", "вельми зручна і велика". Путівник по Одесі (1915) описує її лаконічно і просто: "Одна з найстаріших готелів. Понад 60 номерів, ціною від 1 до 15 руб. На добу. Прекрасний ресторан з літньою верандою".

Зараз в будівлі готелю житлові квартири і торгові приміщення.

Готель «Франція»

 

Готель "Франція" знаходився, коли-то, на Дерибасівській, 31 (кут віце-адмірала Жукова) У 1882 р описувався як "велика і недорогий готель з хорошим рестораном" 1 го та 2-го класу.

Зараз в будівлі готелю житлові квартири і торгові приміщення.

 

 

Готель «Велика Московська»

 

Шикарний готель "Велика Московська" була побудована в 1901-1904 роках за проектом архітектора Льва Влодека. Вишуканість ліпнину створювали скульптори Товій Фішель і С.Мільман. Готель перебувала в самому серці Одеси і належала до розряду першокласних, але не найдорожчих, ціни були порівняно доступними - від 1-1,5 рубля за номер на добу. Деякі жителі Одеси воліли проживання в готелі оренді квартири в прибутковому будинку. На першому поверсі розміщувалися торгові представництва: чайний магазин, магазин ламп, галантерейний магазин. Тут же знаходився і «Татарський» ресторан.

Текст рекламного проспекту 1907 року говорить: "Розкішна, комфортабельна, доступна в Одесі готель« Велика Московська », Дерибасівська вулиця, проти Міського саду, з видом на море. Готель розташований в найкращій центральної і комерційної частини міста, поблизу всіх театрів, бульварів, морських купань, пошти, телеграфу, адміністративних і урядових установ. З найкращим «Татарський» рестораном. Розкішно обставлені номери від 1 рубля. Ванни. Електричне освітлення. Парове опалення. Підйомна машина »

 
Готель «Імперіал» ( «Спартак»)


Готель «Імперіал», побудована в 1875 році архітектором Ф.В. Гонсіоровського перебувала в самому центрі Одеси, за адресою Дерибасівська, 25. Пізніше, за радянських часів, була перейменована в «Спартак» і проіснувала аж до 2008 року, до знесення новим забудовником.

Ось як описували готель «Імперіал» в рекламному проспекті: "всі номери світлі, високі, комфортабельна обстановка, нові матраци, нову білизну, бездоганна чистота і порядок. Рекомендується сімейним і комерсантам. При готелі ванна з різними пристосуваннями"


У висновку варто зазначити, що часи змінюються, сфера гостинності трансформується під сучасні запити гостей міста, покращуючи асортимент послуг і кількість місць розміщення. Часом, гостям нашого міста досить складно визначитися з місцем проживання, зважаючи на велику кількість варіантів. І тільки справжні, віддані слідчі своєї майстерності і своєї справи, залишаються в пам'яті. Наше ж завдання пам'ятати і шанувати історію міста, зберігаючи в серцях щиру любов до того місту, «..которий я бачу уві сні ...»

http://ayvazovsky.com.ua/ua/