ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНОСТИ ОДЕССЫ, куда пойти ВО ВРЕМЯ ОТДЫХА

Одеса добре відома всім завдяки своїми ключовими пам'ятками, як Потьомкінські сходи, Оперний театр, Дерибасівська вулиця, а що ще може бути цікаво гостю міста?

 

 

ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА ФІЛАРМОНІЯ (НОВА БІРЖА)

 

Побудована в 1899 році будівля філармонії спочатку призначалась для проведення біржових торгів, і тому там розміщувалася Нова купецька біржа, яку звели замість Старої біржі, що на Приморському бульварі. Ця необхідність була викликана збільшенням експорту зерна через порт міста, появою в ньому залізниці і, відповідно, зростанням торгових угод. У радянські часи, коли планова торгівля прийшла на зміну біржової, будівля змінило своє призначення: багато років тут розташовувалися різні суспільно-державні організації, проходили пленарні засідання, організовувалися літературні вечори.
Первісний вигляд будівлі практично без змін зберігся до наших днів. Вихідний проект його споруди належить архітектору В. І. Прохаськи з Відня, ескіз якого виявився кращим з тридцяти, запропонованих на всесвітній конкурс. Проект був перероблений головним міським архітектором Бернардаціі згодом вклав всі свої знання і досвід в його будівництво, що тривало близько 5 років.
Готель Айвазовський знаходиться в 1 хвилині ходьби від цієї пам'ятки.

ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР

Приморский бульвар

Знаменита пам'ятка в центрі Одеси - Приморський бульвар (до 1919 р - Миколаївський бульвар, розташований на краю міського плато, що починається від Думської площі і закінчується біля Воронцовського палацу. Бульвар - один з кращих містобудівних ансамблів архітектури класицизму в Україні, вдало здійснює зв'язок центральної частини міста з морем і є парадним фасадом при в'їзді до Одеси з боку моря.

Цікаво, що в ході реконструкції бульвару 2008 року спеціалістами одеського археологічного музею були виявлені залишки грецького поселення VI - V століття до нашої ери, що розташовувався на нинішній території бульвару. Нині розкопки законсервовані, а все, що було знайдено, тепер знаходиться під скляним куполом, цей своєрідний археологічний музей під відкритим небом став однією з туристичних визначних пам'яток бульвару.
Готель Айвазовський знаходиться в 5 хвилинах ходьби від Приморського бульвару

ПАЛАЦ Абаза - ОДЕСЬКИЙ МУЗЕЙ ЗАХІДНОГО І СХІДНОГО МИСТЕЦТВА

Будівля була побудована в 1856-1858 за проектом Людвіга Оттона, сина ресторатора Цезаря Оттона, про який писав ще Пушкін. З незрозумілої причини цілий ряд джерел вказує, що будівництво відбувалося для Олександра Агеевіча Абази, міністра фінансів Російської імперії, але реальним замовником і власником будинку був представник того ж дворянського роду Олександр Михайлович Абаза, котрих явзялся великим хлібним негоціантом і славився як найчесніший градоначальник в Російській імперії, що підтверджується його переобранням на посаду полтавського міського голови 4 рази (1872 - 1888).

У 1923 році в приміщеннях палацу був відкритий Музей східного та західного мистецтва. Експозицію музею склали приватні колекції, які після революції були зібрані Комітетом охорони пам'яток мистецтва та старовини, і надходження з міського музею образотворчих мистецтв. Сьогодні в експозиції представлені полотна голландських майстрів, фарфор кращих європейських заводів XVIII-XX ст., Скульптури і кераміки Ірану, Тибету, Китаю, Індії, Японії. Перлини колекції: «Св. Лука »і« Св. Матвій »великого голландця Ф. Хальса,« Мадонна на троні »флорентійського живописця ХVI століття Ф. Граначчі,« загрожує Амур »Е. Фальконе, а також унікальні гравюри на дереві знаменитого японського майстра Кацусіки Хокусая з серії« Книга про птахів ».

Одеський музей західного і східного мистецтва знаходиться всього в декількох хвилинах ходьби від готелю Айвазовський.

ПАРК ШЕВЧЕНКО

Історія парку ім. Тараса Григоровича Шевченка починається з другої половини XIX століття.
Спочатку на цьому місці в Одесі перебувала невелика прикордонна фортеця, збудована в 1795 році. Пізніше, фортеця була скасована, а територія з усіма будівлями передана Карантину. Так називалася частина одеського порту, яка відповідала за санітарну безпеку прібивашіх судів. Тут працювала в'язниця, приміщення для карантину, а також кладовище для загиблих від хвороб. До теперішнього часу збереглася порохова вежа і кріпосна аркада.
В даний час парк - улюблене місце одеситів і гостей міста, прогулюючись по парку можна дійти до набережної Ланжерона, одного з найстаріших пляжейОдесси.
Парк Шевченка знаходиться в 10 хвилинах ходьби від готелю Айвазовський.

 

МІСЬКИЙ САД

За свою історію приміряв на себе як мінімум 3 назви: Лассаля, Міський, Дерібаса.

Історія нами улюбленого міського саду почалася в 1803 році з того, що брат засновника міста Йосипа де Рибаса, Фелікс, отримав паперу на право володіння двома десятинами землі, що прилягають до його дому. Він відразу вирішив засадити свою ділянку деревами. Першими деревами, прижилися в його саду, стали акації, але Фелікс де Рібас також замовляв собі саджанці різних рослин в Італії, Іспанії. Деякі екзотичні рослини йому надійшли йому з Софіївського парку. Через те, що для підтримки саду в порядку і догляду за рослинами у Фелікса в певний момент перестало вистачати коштів, він прийняв рішення подарувати сад місту - це сталося 10 листопада 1806 року. Ділянка землі і знаходиться на ньому молоді насадження були передані в міську власність безоплатно.

В саду розташовані:

- Літній театр міської філармонії (1949, архітектор Р. А. Володимирська)